Ergin Karlıbel Bilgi Vakfı

Hayal eden, kendine inanan ve güvenen nesiller yetiştiriyor.

İnandığın yolda dürüstlükle yürüyeceksin, her adımını azimle atacak ve sorumluluklarının bilincinde olacaksın. Başarıyı sadece bir hedef olarak değil, sürekli bir yolculuk olarak göreceksin. Hayaller kurmaktan asla vazgeçmeyecek, onları gerçekleştirmek için yorulmadan çalışacaksın. Her daim yeni ufuklara yelken açacak, bilgi ve bilimle kendini sürekli geliştireceksin.

ERGİN KARLIBEL

Bir toplumun geleceğinin ancak iyi yetişmiş nesillerle şekilleneceğine inanan Ergin Karlıbel Bilgi vakfı, her yıl 65 öğrenciyi gençlere yönelik burs programına dahil ediyor. Bugüne kadar toplamda yaklaşık 500'ü aşkın öğrencinin burs programına katıldığı Vakıf, gençleri güvenli bir geleceğe hazırlıyor.

 

Ergin Karlıbel'in bir hayali daha vardı: Hayat yokuşunda sahip olamadığı desteği, hayali olan başka insanlara sunmak. Özellikle de gençlere eğitim, kültür fırsatları sağlayacak bir şeyler yapmak… Karlıbel ailesinin hayalleriyle başlayan Karlıbel Topluluğu gibi, Ergin Karlıbel Bilgi Vakfı da bu hayalle başladı.

1942’de temelleri atılan Karlıbel Topluluğu;sanayi ve ticaret faaliyetlerinin dışında özellikle eğitim hedefli sosyal projelerini Ergin KARLIBEL BİLGİ VAKFI aracılığı ile gerçekleştirmektedir.

Lebibe Karlıbel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon sınıfı

Karlıbel Bilgi Vakfı tarafından Altınordu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nda yaptırılan “Lebibe Karlıbel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Sınıfı”nın açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Vali Yardımcısı Adem Öztürk, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten,Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan,Ak Parti İl Başkanı Halit Tomakin, Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, Karlıbel Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Karlıbel, Levent Karlıbel, daire müdürleri ve davetliler katıldı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle büyük bir anlam kazanan açılışta özel öğrenciler tarafından katılımcılara zeybek gösterisi sunuldu. Ardından ise kendi çaldıkları müzik aletleriyle mini bir konser verildi.